WhatsApp, Dosya Paylaşım Sınırını 2 GB’a Yükseltiyor

0
2
gösterim
WhatsApp dosya paylaşım sınırı

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dosya paylaşım sınırı üzerinde bazı değişikliklere imza atmayı planlıyor. Bunun için ilk olarak Mart 2022’de Arjantin’de dosya paylaşım sınırını 100 MB’dan 2 GB’a kadar yükselten şirket, böylece kullanıcıların WhatsApp üzerinden daha yüksek boyutlu dosyaları birbirine göndermesine olanak sağlamıştı. Hatta geride bıraktığımız Mayıs ayında da söz konusu özelliğin Arjantin dışarındaki kullanıcılar için de yayınlandığı ortaya çıkmıştı.

Kullanıcılar dosya paylaşım sınırını 2 GB’a çıkartacak olan güncellemenin yolunu gözlerken, şirket kısa süre önce Android için yeni bir beta sürümü yayınladı. 2.22.13.6 numaralı beta güncellemesiyle beraber kullanıcılar tarafından merak edilen 2 GB dosya paylaşım sınırı özelliği de aktif oldu.

Yeni WhatsApp dosya paylaşım sınırı

Hali hazırda WhatsApp’ın Android betasına kayıt olan kullanıcıların erişim sağlayabileceği bu özellik sayesinde, kullanıcılar artık birbiriyle 2 GB’a kadar dosya paylaşımı yapabilecekler. İlk olarak Android kullanıcıları tarafından erişebilen bu özelliğin en kısa süre içerisinde iOS kullanıcıları için de aktif olması bekleniyor.

Şimdilik, söz konusu özelliğin tüm kullanıcılar tarafından ne zaman erişilebileceği bilinmiyor. Ancak şirkete yakın kaynaklar bahsi geçen dosya paylaşım sınırı güncellemesinin önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yayınlanacağını tahmin ediyorlar.

KAYNAK: Technopat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin