WhatsApp’taki ‘para transferi’ dönemi sadece 1 hafta sürdü!

0
152
gösterim

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması   WhatsApp bir süredir üzerinde çalıştığı özelliğini geçtiğimiz hafta hayata geçirmişti. 

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg  Facebook hesabı üstünden Brezilya’da yaşayan kişilerin WhatsApp’tan para gönderip alabileceğini duyurmuştu. 

Ancak İngiliz Daily Mail gazetesinde er alan habere göre, Brezilya’da bir hafta önce başlatılan WhatsApp üzerinden ödeme sistemi Brezilya Merkez Bankası kararına takıldı. 

120 milyondan fazla kullanıcısıyla WhatsApp’ın  en büyük ikinci pazarı olan Brezilya’da merkez bankası WhatsApp üzerinden ödeme özelliğini askıya aldı. 

Başka bir deyişle WhatsApp’ın Brezilya’daki kullanıcılarına sunduğu para transferi özelliğinin ömrü sadece 1 hafta oldu. 

Brezilya Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada söz konusu kararın, hızlı, güvenli, şeffaf, açık ve ucuz ödeme sistemleri piyasasında rekabeti koruma amacıyla alındığı belirtildi. 

Söz konusu karar kapsamında Mastercard ve Visa’dan WhatsApp üzerinden ödeme ve para transferi işlemlerini durdurmalarını istedi. Ülke basınında yer alan haberlere göre,  2 şirket, bu talebe uymazsa ceza alabilir.

KAYNAK : https://www.ntv.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin