Xiaomi 65 ”4K OLED Mi TV Master modelini piyasaya sürdü!

0
166
gösterim

Xiaomi, ilk OLED akıllı TV modelini tanıttı! Xiaomi‘nin ”Mi TV Master Serisi”ne ait bu modeli, 120 Hz yenileme, 1 ms gecikme hızına sahip ve 65 İnç boyutunda.

Xiaomi 65 ”4K OLED Mi TV Master modelini piyasaya sürdü!

Teknoloji dünyasının lider markalarından olan Xiaomi, ürün gamı en genişletmeye devam ediyor. Şirket sürekli olarak gündeme gelen Xiaomi Mi TV Master Series OLED TV modelini sonunda tanıttı.

Evinize adeta sanatsal bir estetik kazandıracak kadar iddialı olan Xiaomi mi TV Master Serisi, Şeffaf cam taban ve dinamik aydınlatma sistemi ile geliyor. Kusursuz tek orta çerçeve teknolojisine sahip olan bu ürünün, dört taraftan dar çerçeveli tam ekran tasarımını benimsediğini söyleyebiliriz.

MediaTek işlemciden güç alan bu akıllı TV’nin tasarımından bahsedecek olursak; öncelikle şirketin geçmişteki modellerine kıyasla gerçekten muazzam güzellikte bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ürün 4K çözünürlüğünde, 65 inç büyüklüğünde ve 120Hz 4K panele sahip. Ayrıca 1000 nit maksimum parlaklık ve siyah bölgelerde 0 nit’e yakın parlaklık ile ışığın fazla olduğu ortamlarda bile oldukça canlı ve parlak görüntüler elde edilmesine imkan sunuyor.

İçinde yer alan yapay zeka motoru, APU sinir ağı hesaplama biriminin görüntüyü piksel seviyesinde optimize etmesini ve dinamik görüntü kalitesi ayarı sunmasına imkan sağlıyor.

20’nin üzerinde görüntü kalitesi algoritması ve 5 ana sahne senkronizasyonu bulunduran TV’de ayrıca Dolby Atmos 2.1.2 ile sinema seviyesinde ses kalitesi için toplam 65W güç çıkışı sağlayan 9 üniteli bir ses sistemi yer alıyor.

İlk olarak Çin’de satışa sunulacağı açıklanan Xiaomi Mi TV Master 65 inç akıllı TV, 3 Temmuz itibarı ile  1840 dolar (vergiler hariç 12.620 TL) fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin