Xiaomi kullanıcılarına Android 12 müjdesi

0
88
gösterim

Xiaomi, MIUI güncellemelerine devam ediyor. MIUI 12.5 sürümü de ortaya çıktıktan sonra firma, iki güne bir MIUI güncellemeleri yayınlıyor.

MIUI güncellemelerine alıştığımız şu zamanlarda teknoloji firmalarının Android güncellemeleri ortaya çıktı. Xiaomi‘de yakında Android 12 güncellemesi için adımlar atmaya başlıyor. Şu an Android 12 beta sürümü devam ederken, Xiaomi bir telefonunda beta testlerini denemeye başladı.

Xiaomi Mi 11 için Android 12 beta yayınlandı!

Güncellemenin geldiği akıllı telefon ise son amiral gemisi modeli olarak geçen Mi 11 serisi oldu. Mi 11 akıllı telefonunda hem MIUI 12.5 hem de Android 12 beta sürümünü görmüş olduk. Telefon ayrıca MIUI 12.5 Enhanced Edition sürümünü alan ilk modellerden biri olacak.

MIUI 12.5‘in geliştirilmiş sürümünün Android 12 kararlı sürümle birlikte gelme ihtimali de bulunuyor. Beta güncellemesi için de bir noktaya dikkat çekmemiz lazım. O da şu ki, söz konusu beta güncellemesi Xiaomi için beta 1 olarak geçiyor. Fakat bu, Android 12 işletim sistemi için yayınlanan ilk beta sürümü değil. Bu Google şuanda beta 4 sürümünde. Xiaomi için ise, şuanda beta 1 süreci yeni başlamış oldu.

Bu durum Xiaomi için ilk olsa da Android 12 konusunda en son gelen beta sürümü olmuş oluyor. Yayınlanan bu beta sürümü sadece Çin için geçerli. Her zaman olduğu gibi denemeler Çin ile başlıyor ve daha sonra küresel çapta yayınlanıyor.

Xiaomi’nin güncelleme politikasını nasıl buluyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin