Zoom öğretmenlerden 58.5 dolar mı kesti?

0
133
gösterim

Şu an dünyada ve Türkiye’de en çok kullanılan uzaktan toplantı yazılımlarından biri olan Zoom ile ilgili her geçen gün yeni iddialar ortaya atılıyor. Belli bir süre ve kişi sayısına kadar kullanmanın ücretsiz olduğu programın Türkiye’de bazı öğretmenlerden 58.5 dolar ücret kestiği iddia edildi. Hatta bu iddialar üzerine Milli Eğitim Bakanı’nın 81 il müdürüyle acil online toplantı yaptığı bilgisi de ortaya atıldı.

Zoom öğretmenlerden 58.5 dolar mı kesti?

Olayın kaynağı olarak görülen Sözcü internet sitesine göre bir öğretmene mesaj gelmiş ve ABD’nin ünlü perakende zinciri Walmart‘ın 58.51 dolarlık bir para çektiği iddia edildi. Bu paranın çekildiği bilgisi de bir ekran görüntüsü ile haberde gösteriliyor. Hatta haberde bu işlemin birçok öğretmenin başına geldiği bilgisi de yer alıyor.

Ancak Zoom kullananların neden Walmart‘tan fatura gittiği henüz bilinmiyor. Konunun Walmart ile bir ilgisi olmadığını ve Zoom’un bu tarz bir ücret alsa bile Walmart üzerinden faturalandırılmayacağını belirtelim.

Ortaya atılan bir diğer iddia ise öğretmenlerin kredi kartı bilgilerinin Zoom‘daki bir açık yüzünden ele geçirilmiş olması. Ancak bu da çok akla yatkın bir teori olarak görülmüyor.

Konu henüz netliğe kavuşmadı ancak bu şekilde ücrete maruz kalan öğretmen sayısı henüz net değil ve konunun Walmart ile ne alakası var o da bilinmiyor.

Bilinen gerçek şu ki: Zoom halen ücretsiz ve birçok güvenlik açığına rağmen öğretmenler ve öğrenciler arasında iletişim için kullanılan en iyi yazılımlardan biri.

KAYNAK : Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin